sobota, 24 sierpnia 2013

Bergamo

Bergamo, Włochy - maj 2013

Bergamo - czyli warta odwiedzenia miejscowość położona 259 m n.p.m. w regionie Lombardia, we Włoszech, w pobliżu Mediolanu. W mieście znajduję się port lotniczy Bergamo, który obsługuje tanie linie lotnicze do Mediolanu, między innymi z Gdańska.
W Bergamo w 1826 roku urodził się Francesco Nullo, pułkownik, przyjaciel i powiernik Giuseppe Garibaldiego, dowódca ochotników włoskich, tzw. garibaldczyków, którzy wzięli udział w polskim powstaniu styczniowym w 1863 r.


Palazzo Nuovo
Budynek ten znajduje się na Piazza Vecchia, na przeciwko Palazzo della Regione. Obecnie ma tam siedzibę jedna z największych bibliotek historycznych we Włoszech - Biblioteka Angelo Mai.
Basilica di Santa Maria Maggiore - Cappella Colleoni
Bazylika ta jest przykładem lombardzkiego stylu romańskiego. Jest to trójnawowy kościół zbudowany pomiędzy XII a XIV wiekiem. Wejście do kościoła zdobi uskokowy portyk gotycki zwieńczony podwójną logiią z rzeźbami świętych autorstwa Giovanniego da Campione.
Bergamo

Alpy4 komentarze:

 1. Piękne kadry Bergamo.
  Drugie od dołu fantastyczne,dachy i kominy nadają włoskiego klimatu :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. takie Bergamo zapamiętałam :) moje miejsce na ziemi, mogę tam wracać bez końca!

  OdpowiedzUsuń
 3. Znajome widoki :) ale bardziej od nich rzuca mi się w oczy jakość zdjęć, bo moje tak nie wyglądają ;) chociaż to może być też kwestia przejrzystości powietrza w danych dniach to i tak mam pytanie - zdradzisz jaki to obiektyw?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. To fakt, że widoczność była tegeo dnia świetna. Można było dostrzec wieżowce Mediolanu na horyzoncie. Obiektyw to zwykły 18-55mm z zestawu kupionego razem z korpusem Nikona D40 :)

   Usuń